header-012-izmir-esnaf

akt-kucuk-sanayi-002

İzmir’in küçük sanayi sitelerine büyük destek

1999 – 2002 Sanayi ve Ticaret Bakanlığım döneminde İzmir ilinde toplam 4947 işyeri barındıran 12 Küçük Sanayi sitesini hizmete sunduk.

Bu büyük projeler bütünü kapsamına giren esnafa kullandırılan toplam kredi miktarı 72.1 milyon (trilyon) TL. olarak gerçekleşti.

akt-ayakkabi-001

İzmir Ayakkabıcılığına rekabet desteği

Görev dönemim esnasında hizmete aldığımız Ayakkabıcılar Sitesi bünyesine kazandırdığımız model kalıp makina ve ekipmanı ile zaten büyük bir vizyonla üretim ve tasarım yapmakta olan İzmir Ayakkabı Esnafının Avrupa’da çok daha yüksek rekabet gücüne kavuşabilmesini sağlayacak itici gücü sağladık.

akt-esnaf-kefalet-001

Esnaf kredisi kesintisinde %50′ye varan indirim

Esnaf ve Sanatkarların kullandıkları kredilerin daha az kesinti ile ellerine geçmesi için yaptığım özel çalışma sonucunda kefalet kooperatifi kesintilerinde %50′ye ulaşan indirim sağladım.

Bu proje Türkiye’de ilk kez İzmir’de uygulandı.

akt-bakkal-002

Esnafın korunması için Kanun Teklifi’mi yeniledim

Çok büyük rekabetin yaşandığı perakende sektöründe küçük esnaf ve sanatkarların haklarını korumak üzere 23. Dönem Milletvekilliğim sırasında 25/03/2008 – 2/199 Takdim No ile T.B.M.M.ne sunduğum Perakende Ticaret, Alışveriş Merkezleri ve Büyük Mağazalar ile Esnaf ve Sanatkarlık Hizmetlerinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Teklifini 24. Dönem’de yenileyerek T.B.M.M.ne sundum.