Ekonomiden gelen sinyaler kötü !

Siyasî hırsları yüzünden her alanda ülkemize itibar kaybettiren AKP, son gelişmelerden doğan olumsuz durumun düzelmesi için bir çaba göstermiyor. Oysa yabancı yatırımcı, yani sıcak para, güvenini siyasî ve ekonomik istikrarın olduğu ülkelerden yana kullanıyor.

Bavul toplama zamanı yaklaşıyor…

İktidar; şaşkınlık içinde Partimizin başlattığı temalı mitingleri kopyalıyor. Mitinglerde aklınca şark kurnazlığı yaparak Partimizin bayrak ve simgelerini açtırıyor. Başbakan’ın söylemleri Partimizin yıllardır dile getirdiği görüşlere yaklaşıyor. Kısacası iktidarın bavul toplama zamanının giderek yaklaştığı açıkça görülüyor.

Ekonomi kan kaybetmeye devam ediyor

Başarısız ekonomik ve sosyal politikaların eseri olan olumsuz sonuçların sorumluluğunu Gezi Park’ta yaşanan olaylara bağlamaya çalışan iktidar, bu kez bahanesinin arkasına saklanamayacak.

Ne olacak süt üreticimizin hali ?..

1 Nisan 2013′te açıklanması gereken çiğ süt referans fiyatları, Haziran ayına gelmemize rağmen halen açıklanmadı. Süt üreticimizin büyük sıkıntıları var. Konu hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker’e yazılı soru önergesi verdim.