İzmir basın toplantım

Rüşvet ve yolsuzluk iddialarının tam merkezinde yer alan Başbakan’a göre “devletin kasasından bir şey çıkmadıysa yolsuzluk yoktur”. Bu söylem; devletin kasasına girmesi gereken bir kaynağın engellenmesi ve ayakkabı kutularına yönlendirilmesinin bir başka şeklidir. İzmirlimiz; rüşvet ve yolsuzluk konusunda AKP anlayışını bir kez daha açıkça görmektedir.

Dünya kenti İzmir vizyonuyla yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır

Herkesin kendine pay çıkarttığı en önemli projelerin altındaki imzamızın gururuyla Ülkemize ve İzmir’e yıllardır gönül vererek, samimi, dürüst ve paylaşımcı siyaset anlayışından bugüne kadar asla ödün vermemiş Milliyetçi Hareket Partisi; İzmir’in AKP ve CHP kutucuklarına ayrılıp, oy deposuna çevrilmek istenmesine karşıdır. Bu durumu İzmirlilerin de farkettiğini düşünüyorum. Çünkü İzmir kenti, insanı, girişimci kimliği, çalışkan ruhu,…

Bavul toplama zamanı yaklaşıyor…

İktidar; şaşkınlık içinde Partimizin başlattığı temalı mitingleri kopyalıyor. Mitinglerde aklınca şark kurnazlığı yaparak Partimizin bayrak ve simgelerini açtırıyor. Başbakan’ın söylemleri Partimizin yıllardır dile getirdiği görüşlere yaklaşıyor. Kısacası iktidarın bavul toplama zamanının giderek yaklaştığı açıkça görülüyor.

532 milyar liralık borç stokundan bahsedelim…

21 Şubat 2013 tarihli basın toplantımda ekonomimizin gerçek rakamlarına dikkat çektim. TÜİK tarafından 2-2.5 milyar dolar düşük gösterilen Cari Açık, on yılda ülkemizden yabancılara aktarılan 114 milyar dolar, yüzde 9.4′e yükselen işsizlik ve hükümetin halen 2005 yılında IMF’den kendi aldığı borcu ödüyor olması gibi gerçekleri kamuoyunun dikkatine sunduğum basın toplantımın tam metnini sunuyorum:

Ekonomimiz aslında nereye gidiyor ?..

18 Ocak 2013 Basın Toplantımdan bazı satır başlarını inceleyerek iyi görünen ekonomimizin görünmeyen yüzü, riskler ve geleceğimizi ilgilendiren konularda gerçek verilere dayanan bilgilere ulaşabilirsiniz.